mariaPOJEDŹ NA JASNĄ GÓRĘ

Rodzina Radia Maryja naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy:

Termin: 8 lipca 2018
Koszt: 50 zł (płatność przy zgłoszeniu)
Zapisy w zakrystii.

Wyjazd spod kościoła św. Michała Archanioła w niedzielę (8 lipca)
o godz. 4:30.

ZAPRASZAMY!


 

osiedle m

 

Rada Osiedla Mieszka I

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowe Miasto"

zapraszają na

DNI OSIEDLA MIESZKA I

1 lipca, godz. 14.00-20.00

teren zielony przy ul. Kustronia

WAKACJE2

22.06.2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Podczas dwóch Mszy św. (8:00 i 9:15) uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół naszej parafii (SP Nr 21 i SP Nr 27) dziękowali Bogu za czas wzrostu w mądrości, wiedzy i poznaniu Boga i Jego stworzenia. Był to też czas zawierzenia czasu odpoczynku, by wraz z ciałem, odpoczął i duch. Niech czas wakacji i urlopów będzie dla wszystkich okazją do umocnienia relacji z Bogiem i więzi rodzinnych oraz konstruktywnego wykorzystania czasu!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

ZAKOŃCZENIE PRACY GRUP21.06.2018

PODSUMOWANIE ROKU FORMACJI GRUP PARAFIALNYCH

Drobny i krókotrwały deszcz w czwartkowe popołudnie nie przestraszył dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy przyszli na podsumowanie kolejnego roku formacji. Msza św. o godz. 18:00 miała szczególną asystę liturgiczną, gdyż zaangażowane w nią były: liczna LSO, chór "Michael" i przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych. To było wielkie dziękczynienie Bogu Ojcu, który przez swojego Ducha Świętego prowadzi wszystkie działania duszpasterskie i całą ludzkość do zbawienia. Po Mszy św. odbył się piknik parafialny z grillem i zabawami dla dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem była prezentacja zdjęć z minionych wydarzeń w tym roku opatrzonych humorystycznym komentarzem. W czasie wakacji działalność duszpasterska jednak nie zanika, zmienia jednak swój charakter i miejsce. Wiele dzieci i młodzieży wyjeżdża na turnusy organizowane przez własne ruchy i stowarzyszenia, do których należą ich grupy. Życzymy, by ukazały się podczas ich trwania owoce całorocznej formacji.


 

biskup

Zaproszenie Ks. Biskupa Jana
na 41. Rzeszowską

Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Umiłowani Diecezjanie,

4 sierpnia 2018 r. po raz 41. wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”. W roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę i prosić Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi, naszych rodzin i naszych serc.

Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce jak największą liczbę diecezjan. Niech nie zabraknie osób z różnych stanów i różnego wieku, które będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny. W związku z czekającym nas w październiku synodem biskupów pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, bardzo liczę na obecność ludzi młodych oraz ich modlitwę za młodzież całego świata. Wszyscy módlmy się o umocnienie wiary młodzieży. Razem ze św. Stanisławem Kostką, patronem obecnego roku, prośmy, aby ludzie młodzi odkryli i zrealizowali swoje powołanie do świętości.

Czytaj więcej: Zaproszenie Ks. Biskupa Jana na 41. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

święto szkoły18.06.2018

30-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 27

Poniedziałek 18 czerwca zapisze się na pewno w historii Szkoły Podstawowej Nr 27, a to za sprawą Święta Szkoły, które w tym roku miało szczególnie uroczysty charakter. Obchody 30-lecia szkoły zgromadziły dyrekcję wraz z gronem pedagogicznym, byłych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli władz miejskich i oświatowych, uczniów i absolwentów. Mszy św. na rozpoczęcie uroczystości przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Wątroba, który wygłosił okolicznościową homilię stawiając za przykład św. Stanisława Kostkę (patrona roku) i Ignacego Jana Paderewskiego (patrona szkoły). Następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia, podczas której uczniowie prezentowali swoje talenty przez śpiew, tanie, grę na instrumentach, inscenizacje, akrobacje i wiele innych form wyrazu, które razem z wystąpieniami zaproszonych gości stworzyły wspaniałą akademię na marę tak wyjątkowej okoliczności.


 

MAKARON 201815.06.2018

"MAKARON", CZYLI SZTUKA GOTOWANIA WSPÓLNOTY

Przed oficjalnym zakończeniem pracy grup duszpasterskich oddział naszego KSM przeżywał spotkanie od lat nazywane "Makaronem". A to oczywiście za sprawą głównej potrawy wieczoru. Jednak w tym roku to wydarzenie w rozszerzonej formie przeżywaliśmy wraz ze wspólnotą Ruchu Światło-Życie. Uczestnicząc w celebracji związanej z pierwszym krokiem formacji Oazy, podczas której czworo oazowiczów otrzymało szczególne błogosławieństwo, słuchaliśmy słowa o Słudze i posłudze - istotnych elementów KSM i Oazy. Dopiero napełnieni słowem, napełniliśmy się także pokarmem własnej produkcji. Nie kryjąc dumy śmiało stwierdzamy: był wyśmienity=) Nie tylko dzięki naszym niebywałym umiejętnościom kulinarnym, ale przede wszystkim dzięki temu, że był przyjmowany we wspólnocie.


 

przyjęcie do LSO 10.06.1810.06.2018

NOWA SIŁA LSO

Msza św. o godz. 12:00 w niedzielę (10 czerwca) była szczególna dla dziewięciu chłopców, gdyż właśnie w tym czasie siedmiu z nich ks. Proboszcz ustanowił ministrantami, a dwóch kandydatami, zasilając zastępy Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy im samych oraz ich rodzicom i życzymy wierności podjętym zobowiązaniom oraz radości ze wspólnoty LSO.


 

krąg św. Michała10.06.2018

RODZINA BOGIEM SILNA
Dni Wspólnoty kręgów Domowego Kościoła św. Michała i św. o. Pio

Domowy Kościół to jedna z gałęzi Ruchu Światło-Życie założonego przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W naszej parafii istnieją cztery kręgi, które co miesiąc spotykają się na wspólnej modlitwie, rozmowach i formacji. Ostatnie w tym roku przed wakacjami spotkanie miało w dwóch kręgach formę dnia wspólnoty. Krąg św. Michała wyjechał w okolice Gorlic, by tam w bliskości przyrody  i historii spędzić wspólnie czas nie tylko na modlitwie, ale i wspólnej drodze. Krąg św. o. Pio natomiast można było spotkać za murami opactwa sióstr benedyktynek w Jarosławiu, gdzie wśród modlitwy i katechez był też czas na zabawę i rodzinne wyjście. Rodzina jest silna Jezusem pośrodku. Parafia jest silna rodzinami. Niech owoce dnia wspólnoty umocnią nie tylko te kręgi, ale i całą naszą wspólnotę.


 

SKC 09.06.1810.06.2018

MIŁOŚĆ DLA SYRII  - SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

    Sala Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w piątek (8 czerwca) wypełniła się po brzegi dziećmi i młodzieżą wraz z opiekunami i księżmi asystentami Szkolnych Kół Caritas (około 500 osób). To za sprawą drugiego w tym roku szkolnym spotkania SKC. Tym razem poświęconemu bliźnim przeżywającym dramat wojny w Syrii, szczególnie w Aleppo. Wśród uczestnikó byli uczniowie SP Nr 21 i SP Nr 27 w Rzeszowie wraz z opiekunami. Natomiast wśród gości byli przedstawiciele Młodzieżowej Caritas oraz Syryjczyk, który znalazł schronienie w Polsce dzięki wsparciu Caritas. Dali świadectwo swojej posługi i opowiedzieli o swojej misji, m. in. o Bus Caritas – Mobilnej Ambasadzie Niepodległej, która w piątek odwiedziła  Rzeszów. Trasa busa wiedzie przez 100 polskich miejscowości, w których z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości promuje najważniejsze działania Caritas – m.in. program „Rodzina Rodzinie”. 


 

PADEREWIADA 201809.06.2018

PADEREWIADA 2018

Jak co roku, nasza Parafia, a w szczególności ks. Dominik z pomocnikami, zaangażowała się w Parafiadę. To lokalne wydarzenie niezwykle integrujące osiedle i parafię jest szczególnie oczekiwane przez najmłodszych. To z myślą o nich organizuje się wiele atrakcji. To oni sami są nieraz także ich współtwórcami. Wspólna zabawa i śpiew połączone z przyznaniem się do Jezusa, to ważne z punktu wychowania momenty. Oby nie tylko zostawiły miłe wspomnienia, ale wydały dobre owoce...


 

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 201807.06.2018

U ŹRÓDŁA KOŚCIOŁA

ZAKOŃCZENIE TRADYCYJNEJ OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 2018

Nie mniej wiernych niż sama uroczystość zgromadziła Msza św. na zakończenie tradycyjnie przeżywanej w naszej parafii oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. To zawsze okazja do ponownego świadectwa, do przejścia z Jezusem kolejnymi ulicami naszej parafii i wspólnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzieciom natomiast szczególnie kojarzy się na pewno z błogosławieństwem i słodkościami. Nie chodzi o jakąś powtórkę, zresztą nie ma czterech ołtarzy i asysta jest trochę zmieniona, chodzi o podkreślenie wartości Eucharystii w życiu chrześcijańskim. Gdy w wielu kościołach naszych braci i sióstr w Europie i na świecie nie ma tłumów, które na wzór starożytnych, podążały za Jezusem, potrzeba odważnego świadectwa. I w nich zresztą kwitną małe, ale silne właśnie Eucharystią wspólnoty, które mogą nas nauczyć głębokiego przeżywania każdej Mszy św. Bo można dosłownie przejść się z Jezusem i nie zamienić z Nim słowa. Niech wiara w rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii, wiara w skuteczność Jego słowa rosną w naszej parafii. Bo tylko ta wspólnota będzie trwać, która żyje Eucharystią. Każda inna prędzej czy później się rozpadnie, jak dom zbudowany na piasku. Eucharystia jest skałą Kościoła.


 

dzienDziecka01.06.2018

JEDEN TAKI DZIEŃ

Jest takie święto, na które czekają wszystkie dzieci. To Dzień Dziecka!!! Nie jest to zwykły dzień, ale dzień pełen różnych atrakcji.

W szkole nie ma codziennych lekcji. W trakcie zajęć oglądamy filmy lub gramy z Paniami w różne gry. Nauczyciele są dla uczniów bardzo mili, uśmiechają się, nie wpisują uwag, nie wpisują punktów ujemnych z zachowania, nie zadają prac domowych. Na dodatek zabierają nas do kina lub na lody i pozwalają robić co chcemy. W domu rodzice i dziadkowie czekają zawsze z jakimiś wymarzonymi przez nas prezentami. W galeriach i sklepach organizowane są różne konkursy, zabawy i gry dla młodszych i starszych dzieci. Wszystkie imprezy, zabawy i niespodzianki przygotowane są dla nas - dla dzieci.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA 2018

pasek3