miesoDZIŚ, w uroczystość św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji rzeszowskiej, NIE OBOWIĄZUJE WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ OD POKARMÓW MIĘSNYCH


Ignacy Loyola
Żołnierz | Święty | Grzesznik

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli

Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty 

opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, 

idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

– W KINACH OD 12 STYCZNIA –

TMoJCh 2018 okladka17.01.2018

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia 2018)

Pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6) 18 stycznia w Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W całej Polsce w tym czasie będą miały miejsce spotkania ekumeniczne z udziałem duchownych i wiernych różnych Kościołów chrześcijańskich. Nabożeństwo centralne odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 18:00 w prawosławnej cerkwi Św. Trójcy w Siedlcach.

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (w 2008 roku obchodzone było jego 100-lecie) stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach (http://episkopat.pl).


 

judaizm17.01.2018

17 stycznia Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

W obliczu zagrożeń pokoju, jakie niesie współczesny świat podzielony konfliktami i wstrząsany zbrojnym terrorem, wyznawcy judaizmu i chrześcijanie powinni stać się świadkami prawdy, że tylko Bóg jest źródłem prawdziwego pokoju – pisze bp Rafał Markowski • Przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem wystosował specjalne przesłanie na XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim • W tym roku centralne obchody odbędą się w Warszawie (http://dzienjudaizmu.archwwa.pl/).

Duch wi ty14.01.2018

BIERZMOWANIE 2019

      Nasza parafia rozpoczyna przygotowania do sakramentu bierzmowania (w roku 2019), do którego zaproszona jest chętna młodzież naszej parafii z obecnych klas siódmych szkoły podstawowej, klas drugich gimnazjalnych oraz starsza. Zapisy trwają do 2 lutego. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z informacjami, który można pobrać ze stolików na tyle kościoła oraz w zakrystii, a także ze strony parafialnej.


 

CHÓREK SP2714.01.2018

ŚPIEWEM CHWALIĆ PANA

Podczas Mszy św. o godz. 12:00 w minioną niedzielę (14 stycznia) nasi parafianie mogli usłyszeć piękny śpiew dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie (ZSP Nr 6). Pani Joanna Wojtaszek wraz z mężem Dawidem zadbali, by liturgia tej Mszy św. była szczególnie piękna i bliska najmłodszym. Mamy nadzieję, że radosny śpiew naszych uczniów pozwolił jeszcze lepiej przeżyć spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Wszystkim członkom chóru, opiekunom i rodzicom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!


 

Alexander Voet I St Stanislaus Kostka13.01.2018

Biskupi na Rok Świętego Stanisława Kostki: „Kostka” znaczy „więcej!”

„Kostka” znaczy „więcej!” – podkreślają biskupi w liście pasterskim z okazji Roku Świętego Stanisława Kostki. Zachęcają, by był to czas, w którym będziemy od siebie więcej wymagać. List jest odczytywany w polskich kościołach w niedzielę 14 stycznia.

PRZECZYTAJ LIST


 

 

aef06fa31bb28f642aa17471ad61890c

06.01.2018

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Objawienie Pańskie, bo tak brzmi właściwa nazwa tej uroczystości, powstało w Egipcie i stamtąd rozprzestrzeniło się na cały chrześcijański świat. Nie wiąże się tylko, jak zwykło się powszechnie sądzić, z pokłonem trzech Mędrców, ale także z chrztem Pana Jezusa i cudem przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej, a więc podkreśla wcielenie Syna Bożego i rozpoczęcie Jego publicznej działalności.

W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło. Znaczymy nasze drzwi K+M+B 2018 (Kacper, Melchior i Baltazar) lub C+M+B 2018 (Christus Mansionem Benedicat-Niech Chrystus błogosławi temu domowi).

x.PS


 

newyear2018

TORCIK2 225.12.2017

URODZINY JEZUSA

      Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczęta Wigilią trwa. Radość z tego, że Bóg stał się jednym z nas, przyszedł na świat i wniósł w niego życie celebrujemy podczas każdej Mszy św. szczególnie w tym dniu. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 gościliśmy w naszej wspólnocie Ks. Biskupa Jana Wątrobę, który przewodniczył naszej modlitwie. Piękno TORCIK2 1liturgii z aktywnym uczestnictwem wiernych, śpiewem dzieci wraz DSM i dorosłych wraz z chórkiem, homilia ks. Rafała i udział tak wielu rodzin sprawiły, że to spotkanie z Jezusem było wyjątkowe. No i oczywiście: jak urodziny, to musi być i tort. Kto jak kto, ale Bóg wie, co dobre. Tzw. "Torcikiem Urodzinowym Pana Jezusa" mogły poczęstować się wszystkie dzieci. W końcu nie co dzień Bóg się rodzi. A może jednak?...

*   *   *


 

PASTERKA201725.12.2017

PASTERKA 2017

     Narodził się! - ogłosił anioł pasterzom. Narodził się! - ogłosiło słowo Boże. Narodził się! - śpiewaliśmy o północy podczas Mszy św. tradycyjnie zwanej Pasterką. W ciemność świątyni weszła Światłość świata - Jezus Chrystus. W mroku wielu serc rozbłysł blask łaski uświęcającej. W cień domów weszła jasność Mesjasza - centrum świętej Rodziny. Niech ta światłość nigdy w nas nie zgaśnie. Dbajmy o Jezusa w naszych sercach. Niech Bóg rodzi się w nas nieustannie!


 

PASTERKA KONCERT 201725.12.2017

KOLĘDOWANIE PRZED PASTERKĄ 2017

      Aż miło było słuchać i trudno było się nie włączyć we wspólny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek przed Pasterką. Młodzież, która już od dłuższego czasu przygotowywała ten koncert, przyjęła wszystkich ciepłym i pełnym radości śpiewem. Mimo późnej godziny wspólnie z aniołami śpiewano na chwałę nowonarodzonego Jezusa. Oby ten śpiew w duszy nigdy nie ucichł...


 

wizytaWIZYTA DUSZPASTERSKA 2017/2018

W środę, 27 grudnia, rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie parafian – kolędę. Kolęda to szczególne spotkanie duszpasterza z jego wiernymi. Okazja do wspólnej modlitwy, udzielenia błogosławieństwa i rozmowy. 

ZOBACZ PLAN


 

pasek3