WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 20171.11.2017

UROCZYSTOŚC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 

      W dniu 1 listopada na cmentarzach naszego miasta odbyły się nabożeństwa związane z uroczystością Wszystkich Świętych. W tym roku Mszy św. i procesji różańcowej na cmentarzu komunalnym Wilkowyja przewodniczył J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba. Uczestniczyli w nich przybyli księża z rzeszowskich parafii oraz liczna grupa wiernych. Przechodząc między grobami, przy każdym dziesiątku różańca, modliliśmy się za zmarłych parafian, dobrodziejów, członków naszych rodzin, zwłaszcza tych, których prochy spoczywają na tym cmentarzu. Nasza parafia była odpowiedzialna za przygotowanie liturgii. Płomienną homilię, jak zostało podkreślone w podziękowaniach, wygłosił ks. Rafał Flak, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. Siostra Jolanta ubogaciła oprawą muzyczną Eucharystię i całą procesję. Nasi parafianie i Liturgiczna Służba Ołtarza zadbali o piękny przebieg uroczystości, za co im serdecznie dziękujemy. Typowo listopadowa pogoda nie zniechęciła wiernych do wspólnej modlitwy  za zmarłych. Niech odpoczywają w pokoju!

zdjęcia: tn (http://www.diecezja.rzeszow.pl); zdjęcia: i tekst.: E. Nawacka


 

pasek3