rekl115-16.02.2018

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Rekolekcje zawsze ułatwiają dobrze wejść w czas Wielkiego Postu. Datego obok rekolekcji parafialnych w naszej wspólnocie odbywają się również rekolekcje szkolne. Prowadzi je ks. dr Marek Winiarski. Zarówno w SP Nr 21, jak i SP Nr 27.

rekl2Jest to czas modlitwy, Mszy św. i nabożeństw drogi krzyżowej, słuchania słowa Bożego i nauk rekolekcyjnych. Jest to także czas przekazywania wartości. Pomagają w tym słuchowiska w klasach i filmy, które uczniowie mogą zobaczyć w kinie: "Cudowny chłopak", którego chyba specjalnie nie trzeba przybliżać i "Vaiana: Skarb Oceanu" (dla młodszych), który podkreśla wartość więzi rodzinnych. Ponadto sztuka, która rozwija niezwykle wyobraźnię i kreatywność; a zatem prace plastyczne, a przede wszystkim spektakl przygotowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Pod Dzidą" z naszej parafii pt. "Calineczka", o którym pisaliśmy już wcześniej. Ostatecznie jednak owocność tego czasu zależy od samych uczniów. Jeśli zechcą zaczerpnąć z tego, co zostało im zaproponowane, na pewno będą ubogaceni. 

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przebiegu rekolekcji, co nie jest sprawą łatwą w tak dużej szkole. Z wyrazami wdzięczności i życzeniami dobrych owoców

Zespół Katechetyczny ZSP Nr 6


 

pasek3