mandatum201829.03.2018

WIELKI CZWARTEK 2018

Dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Pierwszy dzień Triduum Paschalnego. Rozpoczął się w naszej wspólnocie uroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej. Liturgia podkreśla tutaj służebny charakter kapłańskiej misji Chrystusa i wagę ustanowienia Eucharystii. Mszy przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Potera. Homilię wygłosił ks. Jakub Nagi. Wymownym znakiem był podniosły śpiew "Gloria", po którym zamilkły wszystkie instrumenty muzyczne, a także obrzęd mandatum, czyli obmycia stóp dwunastu mężczyznom z naszej parafii. Komunia św. pod obiema postaciami była możliwa dzięki posłudze szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. Ważnym momentem była procesja z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji zwanej "Ciemnicą". Tam do godz. 23:00 adbywała się adoracja. Przez godzinę (od 21:00) czuwała przy Jezusie młodziez naszej parafii (KSM i Oaza).


 

pasek3