dzienDziecka01.06.2018

JEDEN TAKI DZIEŃ

Jest takie święto, na które czekają wszystkie dzieci. To Dzień Dziecka!!! Nie jest to zwykły dzień, ale dzień pełen różnych atrakcji.

W szkole nie ma codziennych lekcji. W trakcie zajęć oglądamy filmy lub gramy z Paniami w różne gry. Nauczyciele są dla uczniów bardzo mili, uśmiechają się, nie wpisują uwag, nie wpisują punktów ujemnych z zachowania, nie zadają prac domowych. Na dodatek zabierają nas do kina lub na lody i pozwalają robić co chcemy. W domu rodzice i dziadkowie czekają zawsze z jakimiś wymarzonymi przez nas prezentami. W galeriach i sklepach organizowane są różne konkursy, zabawy i gry dla młodszych i starszych dzieci. Wszystkie imprezy, zabawy i niespodzianki przygotowane są dla nas - dla dzieci.

Dzień Dziecka to jak huczna impreza urodzinowa, z tą różnicą, że obchodzimy go wszyscy razem. Dzieci mogą bawić się, skakać, krzyczeć, wrzeszczeć, wygłupiać się, biegać - czyli robić rzeczy, których na co dzień „nie wypada". A na dodatek, żeby świętować nie trzeba ubierać się schludnie i elegancko, i zachowywać się jak należy. Można być po prostu sobą, być dzieckiem... Również dorośli obchodzą Dzień Dziecka, bo to przecież duże dzieci, które mają ogromną frajdę z tego, że mają dzieci i wnuki, z którymi mogą świętować.

Szkoda, że Dzień Dziecka obchodzony jest tylko w ok. 40 państwach. Dzieci z pozostałych krajów nie mają okazji, by dołączyć się do wspólnej zabawy, by poczuć się wyjątkowo tylko dlatego, że są dziećmi.

Szkoda również, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku ... 

Gabriela Brzęk

pasek3