Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 201807.06.2018

U ŹRÓDŁA KOŚCIOŁA

ZAKOŃCZENIE TRADYCYJNEJ OKTAWY BOŻEGO CIAŁA 2018

Nie mniej wiernych niż sama uroczystość zgromadziła Msza św. na zakończenie tradycyjnie przeżywanej w naszej parafii oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. To zawsze okazja do ponownego świadectwa, do przejścia z Jezusem kolejnymi ulicami naszej parafii i wspólnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzieciom natomiast szczególnie kojarzy się na pewno z błogosławieństwem i słodkościami. Nie chodzi o jakąś powtórkę, zresztą nie ma czterech ołtarzy i asysta jest trochę zmieniona, chodzi o podkreślenie wartości Eucharystii w życiu chrześcijańskim. Gdy w wielu kościołach naszych braci i sióstr w Europie i na świecie nie ma tłumów, które na wzór starożytnych, podążały za Jezusem, potrzeba odważnego świadectwa. I w nich zresztą kwitną małe, ale silne właśnie Eucharystią wspólnoty, które mogą nas nauczyć głębokiego przeżywania każdej Mszy św. Bo można dosłownie przejść się z Jezusem i nie zamienić z Nim słowa. Niech wiara w rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii, wiara w skuteczność Jego słowa rosną w naszej parafii. Bo tylko ta wspólnota będzie trwać, która żyje Eucharystią. Każda inna prędzej czy później się rozpadnie, jak dom zbudowany na piasku. Eucharystia jest skałą Kościoła.


 

pasek3