Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

30-lecie Chóru "Michael"

chór michael     Mija 30 lat kiedy z inicjatywy ks. Proboszcza Stanisława Potery, w lutym 1987 roku, udało się zorganizować 4 - głosowy chór mieszany, który stanowi jedną z grup formacyjnych naszej parafii. Dyrygentem chóru został p. Jan Cynarski. Po kilku tygodniach swej działalności już w czasie Mszy św. Rezurekcyjnej chór wystąpił po raz pierwszy. Od tego momentu grupa ta rozwijała się bardzo dynamicznie. Szybko liczba członków zwiększyła się z około 18 do ponad 30. Z rozwojem liczebnym wzrastały także umiejętności chórzystów. Bogatszy stawał się także repertuar. Pierwszy większy sprawdzian umiejętności miał miejsce w roku 1990 podczas Przeglądu Pieśni Religijnych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączonego z obchodami 25 - lecia sakry ks. Bp Ignacego Tokarczuka. Do najważniejszych zaś wydarzeń niewątpliwie należy zaliczyć spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, podczas kanonizacji bp. Józefa Sebastiana Pelczara w 1991 r w Rzeszowie oraz w Dulki i Krośnie w 1977r. podczas kanonizacji św. Jana z Dukli. Jednak posługa chóru w naszej parafii jest całoroczna, bowiem występuje on, uświetnia i ubogaca Eucharystie, naszą modlitwę i inne ważne wydarzenia przez cały rok, chociażby przez Koncerty Kolęd, Jasełka, spotkania opłatkowe, śpiew podczas Triduum Paschalnego, uroczystość Bożego Ciała, w czasie odpustu parafialnego. W ciągu 30 lat Chór „Michael” wielokrotnie organizował pielgrzymki do sanktuariów Matki Bożej między innymi do Kalwarii Zebrzydowskiej, Rychwałdu, Wadowic, Dębowca, Jasienia i oczywiście do Częstochowy. Pierwszy występ w Kaplicy Cudownego Obrazu był wotum wdzięczności za istnienie naszej parafii. Dzisiaj kiedy chór obchodzi jubileusz 30 - lecia istnienia tym bardziej należy dziękować Dobremu Bogu za dar parafii i chóru „Michael” przy której on istnieje.

p. Czesław Godek


 

pasek3