Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PATRIOTYCZNA 10.11.201710.11.2017

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Piątkowy wieczór w naszej parafii był niezwykle bogaty w wartości patriotyczne, a to za sprawą bliskiego Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada obchodzimy 99-tą rocznice odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Z tej okazji Rodzina Radia Maryja, chór „Michael” oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Pod Dzidą” z naszej parafii zorganizowały ten niezwykły wieczór. KSM przygotował spektakl słowno-muzyczny bogaty we fragmenty literatury narodowej, który streszczał niełatwe dzieje narodu. Teksty przeplatane były znanymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru „Michael”, choć w śpiew włączała się cała sala Domu Parafialnego. Gwoździem programu był Pan Franciszek Batory, świadek represji i prześladowań Polaków w czasach komunistycznych. Jego wystąpienie wzbudziło wielkie zainteresowanie i chęć dalszego zgłębiania naszej historii. Niech patriotyzm, którego wyrazem była ta wieczornica, rozwija się dalej i rodzi kolejnych świadków.


 

pasek3