Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

14 Kwiecień 2019 r.

VI NIedziela Wielkiego Postu

 

  1. W liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota.
  2. Tradycyjnie ofiara na dzisiejszych Gorzkich Żalach jest na kwiaty do Bożego Grobu.

3.Spowiedź w tym tygodniu będzie jeszcze: we wtorek w Katedrze, w środę w parafii Opatrzności Bożej na Nowym Mieście. Osoby, które nie mogły być do spowiedzi w parafii, mogą skorzystać ze spowiedzi w tych parafiach. Ze względu na spowiedź sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w poniedziałek w od godz. 7,30 do 9.00 i po południu od 15.00 do 17.00

4.Od czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będą o godz. 18.00. Rano w te dni nie ma nabożeństw.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Wieczorem uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Wielki Piątek – o godz. 17.00 gromadzimy się przy Krzyżu Jubileuszowym. Przy krzyżu rozpocznie się Droga Krzyżowa. W piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – dzień nadziei, że Chrystus zmartwychwstanie. Poświęcenie pokarmów od 10.00 do 15.00. Zachęcamy do postu również w sobotę, by tym radośniej przeżywać święta wielkanocne. W przedsionku kościoła znajduje się wykaz adoracji róż. Adoracja w te dni do godz. 23.00 (w sobotę do 22.00). W piątek i w sobotę również przez cały dzień.

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00. Podobnie jak w poprzednich latach trasa procesji będzie następująca: z kościoła do al. Krzyżanowskiego, powrót ul. Św. Michała Archanioła. Ze względu na rezurekcję, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe msze św. jak w niedzielę.

 

*   *   *

STARSZE GŁOSZENIA W ARCHIWALNYCH NUMERACH "MICHAEL".

pasek3