24 września 2017 r.

XXV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj o godz. 17.00 uroczysta msza św., której będzie przewodniczył Ks. Bp Edward Białogłowski. Po tej mszy św. Ks. Biskup poprowadzi Procesję Archanielską z figurą Św. Michała Archanioła. Przejdziemy ulicą św. Michała Archanioła, Paderewskiego, Ossolińskich, do figury Serca Pana Jezusa. Drugi dzień odpustu będzie w piątek – 29 września. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00. Na tych mszach świętych kazania będzie głosił nasz były wikariusz ks. Krystian Winiarski. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak z Częstochowy wraz z Ks. Biskupem Janem Wątrobą naszym Ordynariuszem. Przed odpustem: we wtorek, środę i czwartek triduum. Nabożeństwa w czasie triduum będą o godz. 17.30. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi. Na te uroczystości: parafian gości, sąsiadów serdecznie zapraszamy.

2. Od jutra msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W czasie mszy św. o godz. 10.30 będą udzielane chrzty. Na mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci. Po mszy św. błogosławieństwo dzieci.

4. Również w przyszłą niedzielę Rzeszowska Procesja Różańcowa. Procesja rozpoczyna się o godz. 15.00 przy Krzyżu na Pl. Śreniawitów, kończy się przy Bazylice OO. Bernardynów. Do udziału zapraszani są szczególnie wierni Rzeszowa.

5. Już w przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą: w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o 17.30.

6. W dniu 7 października organizowany jest różaniec wzdłuż granic Polski. Do jednego z miejsc stacyjnych organizujemy wyjazd autokarem z naszej parafii. Można się zapisywać w zakrystii.

 

*   *   *

STARSZE GŁOSZENIA W ARCHIWALNYCH NUMERACH "MICHAEL".

pasek3