Uwaga
  • Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

16 Czerwca 2019r.

Uroczystość Trójcy Świętej

 

1.W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość miejska rozpocznie się o godz. 9.00 przy kościele farnym.

         W naszej parafii główna msza św. będzie w kościele o godz. 15.00. Po tej mszy św. wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami:

Św. Michała Archanioła, Wiosenną, Mieszka I, Kwietniową. Zakończy się przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Bardzo prosimy, aby na czas procesji, na tych ulicach nie stawiać samochodów. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian., dzieci komunijne, sypiące kwiaty. Róże mężczyzn, Rycerstwo św. Michała Archanioła prosimy do asysty. Ze względu na procesję nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Pozostałe msze św. jak w niedzielę. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem – w dni powszednie po mszy św. wieczornej, w niedziele o 16.30.

2.Dobiega końca rok szkolny. Zachęcamy rodziców, dzieci i nauczycieli do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00. W poniedziałek dla Szkoły Podstawowej nr 21,we wtorek dla Szkoły Podstawowej nr 27. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą w środę: dla Szkoły Podstawowej nr 21 o godz. 10.00, dla szkoły Podstawowej nr 27 o godz. 9.00.

3.W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na pogodny wieczów -piknik parafialny. Zaprasamy parafian, wszystkie grupy parafialne: dzieci, mlodzieży, dorosłych. Z tego powodu msza św. wieczorna w środę będzie o godz. 18.00.

3.W dzisiejszą niedzielę Trójcy Św.ętej wspominamy początki naszej parafii. Pierwszą kaplicę pod tym wezwaniem. Polecamy miłosierdziu Bożemu zmarłych, którzy dali początek parafii: Ks. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, Ks. prałata Andrzeja Pasterczyka, proboszcza w Słocinie i P. Helenę Cieślewicz, która ofiarowała dom na potrzeby parafii.

 

*   *   *

STARSZE GŁOSZENIA W ARCHIWALNYCH NUMERACH "MICHAEL".

pasek3