5 sierpnia 2018 r.

Osiemnasta Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.

2. We wtorek zapraszamy na Wieczór Anielski. Rozpocznie się o godz. 18.30 odczytaniem modlitw i Godzinkami do św. Michała Archanioła. Po nich msza św. i procesja z Koronką do Chórów Anielskich.

3. W naszych codziennych modlitwach polecajmy pielgrzymów z naszej diecezji, parafii, którzy wczoraj wyruszyli na Jasną Górę. Z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce ok. 50 osób, wraz z księżmi: Ks. Rafałem i Ks. Dominikiem. Polecajmy również wszystkich tych, którzy na pielgrzymim szlaku okazują im chrześcijańskie miłosierdzie.

 

12 sierpnia 2018 r.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

1. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedziele. Po każdej mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc obowiązuje udział we mszy św.

3. W czwartek wspominamy św. Jana Pawła II. Po rannej i wieczornej mszy św. modlimy się przez jego wstawiennictwo.

4.Jutro dzień Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo w katedrze: o godz. 19 msza św., o 20.00 procesja różańcowa.

 

19 sierpnia 2018 r.

Dwudziesta Niedziela Zwykła

1. W czwartek (23 VIII) wspomnienie bł. Władysława Findysza. Uroczystości odpustowe w Nowym Żmigrodzie.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej i diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory oraz dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Msza św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza o godz. 12.00.

 

26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Dzisiaj w katedrze dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla rolników. Msza św. w katedrze o godz. 12.00.

2. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za plony.

3. Powoli kończy się okres wakacyjny. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, młodzieży, nauczycielach, wychowawcach oraz o o rodzinach. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w następnym tygodniu, w poniedziałek3 września. Dla uczniów z Zespołu Szkolno Przedszkonego nr 6, Szkoły Podstawowej nr 27 - o godz. 9.00, dla uczniów ze szkoły Podstawowej nr 21 -o godz. 10.15.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, w duchu Objawień Fatimskich. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.30.

5. Pierwszy września to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu modlimy się za wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.

 

*   *   *

STARSZE GŁOSZENIA W ARCHIWALNYCH NUMERACH "MICHAEL".

pasek3