14 stycznia 2018 r.
II Niedziela Zwykła

 

1. W czwartek w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. W piątek uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00 opłatek parafialny.

4. We wtorek wspominamy św. Jana Pawła II. Po mszach świętych modlitwy przez jego wstawiennictwo, błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.

5. W ubiegłą niedzielę jako pomoc dla rodziny z Syrii złożyliśmy ofiarę 2832 zł. Z tej ofiary przez 6 miesięcy będzie wspierana rodzina z Aleppo. Polecajmy ją również w naszych modlitwach. Za te dary serdecznie dziękujemy.

6. W Uniwersytecie Rzeszowskim będzie wystawiona sztuka teatralna o bł. Józefie Kowalskim. Spektakl odbędzie się w poniedziałek (15.01.) o godz. 18.00 i w czwartek (18.01.) o godz. 17.00 w budynku A1 (główny) przy ul. Rejtana. Wstęp wolny.

7. Nasza parafia rozpoczyna przygotowania do sakramentu bierzmowania (w roku 2019), do którego zaproszona jest chętna młodzież naszej parafii z obecnch klas siódmych szkoły podstawowej, klas drugich gimnazjalnych oraz starsz. Zapisy trwają do 2 lutego. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zapoznać się z informacjami, który można pobrać ze stolików na tyle kościoła oraz w zakrystii, a także ze strony parafialnej.

8. Dziękując za życzliwe przyjęcie kapłanów na kolędzie, za składane ofiary, na bieżący tydzień planujemy:

Poniedziałek:

ul. Paderewskiego 1H, 1J,  3A

Wtorek:

ul. Paderewskiego 3B, 3C, 3D, 3F

Środa:

ul. Paderewskiego 3E, al. Krzyżanowskiego 26, 28

Czwartek:

al. Krzyżanowskiego 30, ul. Paderewskiego 30A, 30B, 30C

Piątek:

ul. Paderewskiego 30D, 30E, 30F

W sobotę odwiedzimy parafian, którzy nie mogli być na kolędzie w wyznaczone dni. Prosimy odwiedziny ustalić w zakrystii.

Kolęda w tym tygodniu, we wszystkie dni – od godz. 16.00.

*   *   *

21 stycznia 2017 r.
III Niedziela Zwykła

1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska Parafian, kolęda. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie księży, za możliwość modlitwy i udzielenia błogosławieństwa. Dziękujemy za rozmowy. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy złożyli czy złożą ofiarę na tacę.

Serdecznie witamy nowych Parafian. Zapraszamy do wspólnoty parafialnej. Życzymy by się czuli dobrze, jak w jednej rodzinie.

Również siostry zakonne dziękują za okazywaną życzliwość i ofiary składane z okazji nabywania opłatków wigilijnych.

2. W czwartek Nawrócenie Św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

4. Przy kościele w Słocinie, na parkingu, znajduje się pojemnik do którego można składać makulaturę, która przeznaczona jest na budowę studni w Czadzie.

*   *   *

STARSZE GŁOSZENIA W ARCHIWALNYCH NUMERACH "MICHAEL".

pasek3